Novinky

Nejvhodnější čas pro plánování monitoringu právě nastává

24. 10. 2018
Na horách se brzy začne lyžovat, ale většina turistů přichází v létě. Už v zimě se můžete připravit na sčítání návštěvníků v hlavní turistické sezóně 2019. Pokud Vás zajímá, kolik lyžařů využívá Vaše tratě ještě letos, obraťte se na nás hned!

Spolupráce na záměru vyhlášení „Lesnického parku Podkomorské lesy“

Cyklisté projiždějící přes rozcestí Nad Zouvalkou
18. 05. 2018

Realizace automatického sčítání turistů na šesti lokalitách Přírodního parku Podkomorské lesy po dobu jednoho roku. Kromě samotného vyčíslení návštěvnosti probíhá mezi návštěvníky zájmového území také dotazníkové šetření zaměřené na jejich preference během výletu, vztahu k lesním porostům a zájmovému území.

V roce 2016 sčítáme návštěvníky na více než 100 lokalitách

24. 09. 2016
Pěší turisty, cyklisty i vodáky po celé České republice nepozorovaně registrují naše zařízení 24 hodin denně. Od letošního roku monitorujeme návštěvnost na přístupových cestách do Chráněné krajinné oblasti Brdy, která byla zřízena k 1. lednu 2016 na území rušeného vojenského újezdu Brdy a několika stávajících brdských přírodních parků. 

Hledáme brigádníky!

24. 09. 2016
Monitoring návštěvnosti s.r.o. nabízí práci v posledním říjnovém týdnu. Jedná se o nenáročnou činnost v terénu - fyzickou kalibraci. Odměna - 90Kč/hod. Pokud Vás nabídka zaujala, prosím, kontaktujte nás.  
Tel: 605 724 752
                                           zahradnik@monitoringnavstevnosti.cz 

Sčítání návštěvníků na Šumavě a v Českém ráji

Sčítací senzor poblíž Prášilského jezera.
22. 01. 2015
V druhé polovině roku 2014 jsme monitorovali návštěvnost na celkem čtyřech lokalitách v národním parku Šumava a v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Výsledky monitoringu využije Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze k ověření přesnosti různých metod sčítání návštěvníků v chráněných územích.

Ekonomický přínos cykloturistiky na Jižní Moravě a ve Weinviertelu

Cyklisté na dálkové cyklotrase EV v okolí Mikulova
22. 01. 2015

Vyplatí se z ekonomického hlediska podporovat stavbu cyklostezek? Může jejich existence, zejména pokud se týká dálkových tras, přinést ekonomické oživení regionu? Má rozvoj cykloturistiky na jižní Moravě podobné ekonomické efekty, jako je tomu v sousední oblasti Weinviertel v Rakousku?
Mimo jiné i tyto otázky řešil projekt s názvem "Ekonomický přínos cykloturistiky na Jižní Moravě a ve Weinviertelu", financovaný z programu Evropské územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013, který byl v létě loňského roku zadán Jihomoravským krajem a zpracován společností Monitoring návštěvnosti s.r.o. ve spolupráci s odborníky z Masarykovy univerzity v Brně.

Monitoring návštěvnosti v CHKO Jeseníky

15. 10. 2014
 Přijďte se seznámit s výsledky sčítání turistů v chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Aktuální projekty

15. 10. 2014
Začátkem podzimu jsme dokončili práce na projektech monitoringu návštěvnosti v Jihomoravském kraji a ve Vysokých Tatrách.

Plánujte již nyní!

24. 01. 2014
Na počátku roku nastává ideální čas pro plánování monitoringu návštěvnosti v nové sezóně 2014.

Nové sídlo

24. 01. 2014
Počátkem roku 2014 přesídlila naše společnost do Dolan u Olomouce.